Dołączyliśmy do akcji niesienia pomocy dla chorej na białaczkę pani Moniki Hyl, mieszkanki Równopola. Niedawno w Równopolu oraz w Urzędzie Gminy Kaczory odbyły się spotkania inicjujące akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku, która m.in. dedykowana będzie 36-letniej Monice z Równopola zmagającej się z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Monika Hyl to 36 letnia, na co dzień pracująca w Pile, mieszkanka Równopola. To tam się wychowała, tam także mieszkają najważniejsze osoby w jej życiu, czyli cała rodzina oraz przyjaciele. Oczko w głowie Moniki to rodzina – mąż Marcin oraz dwoje wspaniałych dzieci – Martynka oraz Antoś. Uwielbiają razem spędzać czas – słuchać muzyki i czytać książki. Jednak wszystko zmieniło się w sierpniu tego roku, gdy Monika trafiła nagle do szpitala. Badania wykazały, że przed nią trudna walka, bo przeciwnikiem okazała się ostra białaczka limfoblastyczna.

Monika obecnie jest w trakcie leczenie chemioterapią i najważniejsze cele dla niej na najbliższą przyszłość to: wrócić do zdrowia, do pracy, być z rodziną i po prostu żyć. Niestety wśród rodziny nie znaleziono dla Moniki zgodnego Dawcy. Jednak dla Niej i dla innych Chorych istnieje szansa na powrót do zdrowia. Jest nią przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.

Przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku i komórek macierzystych i uratuj mnie i  wielu innym ludziom życie !! - apeluje  i prosi Monika. Pomożesz? Bo możesz! Lek na nowotwory masz w sobie. Czekamy na Ciebie !

Proces rejestracji potencjalnego dawcy szpiku to przeprowadzenie wstępnego wywiadu medycznego, wypełnienie formularza i pobranie 4 ml krwi, która jest niezbędna do określenia cech zgodności antygenowej. Faktycznym dawcą się zostaje wtedy, gdy okaże się, że posiadasz takie same cechy zgodności antygenowej, jak chory pacjent.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku odbędzie się:

  • Niedziela, 11 grudnia 2016 r. - Wiejski Dom Kultury w Równopolu, Równopole 35, w godzinach 9.00 - 16.00
  • Sobota i Niedziela, 10-11 grudnia 2016., Galeria VIVO, ul. 14-go Lutego 26, Piła, w godzinach 9.00 - 16.00